Paragliding

Vojnianska hora je súčasťou Spišskej Magury, a nachádza sa asi 15 km severne od mesta Kežmarok, priamo nad obcou Vojňany. Ide o samostatne stojaci pahorok, ktorého vrchol dosahuje výšku 930 m n. m. Nadmorská výška štartovísk je asi 880 m a ich prevýšenia sa pohybujú od 120 do 240 m.

Jednoducho letí a nerušene vníma krajinu ubiehajúcu hlboko pod ním, cíti nápor vetra na tvári a celým telom registruje každý pohyb krídla presne tak, ako operené dravce krúžiace na oblohe. Sen o vtáčom lete sa tak stáva realitou a pretaviť svoje predstavy do skutočných zážitkov už nie je problém. Stačí jednoducho chcieť…

Prístup: Ak prechádzate cez Kežmarok postupujte smerom na Spišskú Belú a ďalej po hlavnej ceste na Spišskú Starú Ves. Asi 3 km za obcou Slovenská Ves treba odbočiť do prava a po dosť úzkej ceste sa dostanete do obce Vojňany. Tam už stačí odbočiť hneď za prvým kostolom do ľava na poľnú cestu, ktorá Vás dovedie až ku kopcu. Auto môžete zaparkovať pri plote, ďalej postupujete pešo priamo na svah a po 15 minútovom strmom výstupe ste na štarte.

Kontakt:
www: tandem.jadro.sk
email: tandem@jadro.sk
mobil: ++421903849990